Кафедра клінічної лабораторної діагностики |
![]() |
Сьогодні лабораторна діагностика є одним із пріоритетних напрямів медичної діяльності, який швидко розвивається як в Україні, так і за кордоном. Відповідно постанові Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015р № 266 змінено найменування спеціальності «Лабораторна діагностика» на «Технології медичної діагностики та лікування», спеціалізація «Лабораторна діагностика». НАВЧАЛЬНА РОБОТА У 2019 проведена акредитація освітньо-професійна програма «Лабораторна діагностика» другого «магістерського» рівня (сертифікат про акредитацію освітньої програми «Лабораторна діагностика» за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» рішення №2 (19) 2.2.157 від 28.01.2020 року). Для здобувачів освіти 4 медичного факультету на кафедрі викладаються: – перший бакалаврський рівень: «Введення у спеціальність», «Клінічна лабораторна діагностика», «Біологічна та клінічна хімія», «Техніка лабораторних робіт», «Маніпуляційна техніка», «Лабораторна діагностика паразитарних інвазій», «Клінічна мікробіологія», «Лабораторна служба, оцінка аналітичних методів» проводиться переддипломна і виробнича практики; – другий магістерський рівень «Магістр»: «Цитологічна діагностика», «Клінічна патогістологія», «Біохімія паталогічних процесів», «Система управління якістю лабораторних досліджень», «Клінічна оцінка лабораторних досліджень», «Доказова медицина. Алгоритми та стандарти лабораторних досліджень», «Вплив ліків на лабораторні показники» та проводиться виробнича практика за спеціальністю. Щорічно здобувачами вищої освіти зі спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» спеціалізація «Лабораторна діагностика» відбувається захист магістерських робіт. Теми магістерських робіт магістрів 2 курсу ТМДЛ-19
Для здобувачів вищої освіти медичних та стоматологічного факультетів на кафедрі викладаються курси за вибором «Побічна дія ліків», «Клінічна лабораторна діагностика», «Клінічна оцінка лабораторних досліджень». Для англомовних здобувачів вищої освіти 6,7 медичних факультетів на кафедрі викладається курси за вибором «Клінічна лабораторна діагностика» та «Методологія доказової медицини». Проводиться інтернатура зі спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» спеціалізація «Клінічна лабораторна діагностика». ПІСЛЯДИПЛОМНА ОСВІТА Для лікарів-лаборантів, лікарів-гематологів, онкологів, хіміотерапевтів, гінекологів, урологів, мамологів, нефрологів, хірургів, ендокринологів, педіатрів та терапевтів, фахівців з повною вищою немедичною освітою за спеціальністю за спеціальностями: "Біологія", "Генетика", "Мікробіологія-вірусологія", "Біохімія", "Хімія", які пройшла курси спеціалізації та мають сертифікат спеціаліста на кафедрі проводяться курси тематичного удосконалення 1. Сучасні питання лабораторної медицини. 2. Сучасні аспекти цитологічної діагностики. 3. Клінічні аспекти імуноферментного аналізу, основні види ІФА у діагностиці. МЕТОДИЧНА РОБОТА Матеріально-технічне оснащення кафедри відповідає нормативам і вимогам до кафедр вищих навчальних медичних закладів III—IV рівнів акредитації. На кафедрі видані навчальні посібники, методичні рекомендації, робочі зошити для самостійної роботи з навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі, розроблені навчальні програми. Готуються до друку навчальні посібники для бакалаврів, магістрів та лікарів-інтернів зі спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування», лікарів-клініцистів: «Клінічна патогістологія», «Цитологічна діагностика».
вищої освіти МОЗ України зі спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування». Проф. Залюбовська О.І. – голова підкомісії 224 по розробці стандартів вищої освіти МОН України.
Проф. Залюбовська О.І.– голова науково-методичної підкомісії 12 МОЗ України. НАУКОВА РОБОТА 21-23 вересня 2020 проходила акредитаційна експертиза освітньо-наукової програми «Лабораторна діагностика» третього наукового рівня (доктор філософії). Наукова робота кафедри: Дослідження лабораторних критеріїв патологічних, компенсаторних, адаптаційних реакцій і процесів в організмі людини з метою оптимізації алгоритмів діагностики. За час існування кафедри захищена 1 кандидатська дисертація. На кафедрі проводиться підготовка 4-х здобувачів вищої освіти рівня доктор філософії. Щорічно проводяться науково-практична конференція з міжнародною участю для лікарів-лаборантів та лікарів інших спеціальностей «Сучасні питання лабораторної медицини»; міжвузівські науково-практичні конференції для молодих вчених, здобувачів вищої освіти та лікарів-інтернів „Актуальні проблеми лабораторної медицини»; круглі столи представників випускаючих кафедр, роботодавців, академічної спільноти. Проф. Залюбовська О.І. член спеціалізованої вченої ради Д 64.600.02 при Харківському національному медичному університеті. Проф. Тюпка Т.І. член спеціалізованої вченої ради Д 64.600.02 при Харківському національному медичному університеті та член спеціалізованої вченої ради Д 55.051.05 при Сумському державному медичному університеті. Видано понад 115 наукових праць, у т.ч. 25 – в іноземних виданнях (2 статті у журналах, що індексується у базі Скопус) ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНА РОБОТА Фахівцями кафедри лікувально-діагностична робота проводиться в навчально-науковому медичному комплексі «Університетська клініка» ХНМУ (м. Харків, вул. Текстильна,4) та на клінічних базах кафедри КНП «Харківська міська клінічна лікарня № 2 ім. проф. О.О. Шалімова» (м. Харків, пр. Московський, 197); ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України» (м. Харків, Чернишевська 7/9); П.П.«Екомед» (м. Харків, вул. Бакуліна, 4), ТОВ «Здоров’я» (м. Харків, пр. Правди, 13), МЛ «Аналітіка» (м. Харків, Трінклера, 6) та ТОВ «Метролаб» ДП «Харківстандартметрологія» (м. Харків вул. Мироносицька, 36) з якими укладені договори про співробітництво. На вищезазначених базах проводяться практичні заняття зі здобувачами вищої освіти та проходить виробнича і переддипломна практика.
ІСТОРІЯ КАФЕДРИ Кафедра заснована у Харківському національному медичному університеті 01.09.2014 року. У 2015 році відбулися перші випуски магістрів та лікарів-інтернів зі спеціальності «Лабораторна діагностика». У 2016 році відкрита аспірантура зі спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування». У 2017 році – розпочати курси спеціалізації з «Клінічної лабораторної діагностики». У 2019 відкрити курси тематичного удосконалення з лабораторної медицини. У 2019 проведена акредитація освітньо-професійної програми «Лабораторна діагностика» другого магістерського рівня. У 2020 проведена акредитація освітньо-наукової програми «Лабораторна діагностика» третього освітньо-наукового рівня (Доктор філософії) .
|