Четвер, 02.02.2023
Головна Університет Кафедри Кафедра гістології, цитології та ембріології
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Joomla!

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Головне меню

Головна
Анонс
Новини
Навчальний процес
Студентське життя
Університет
Місія, візія, цінності ХНМУ
Керівництво
Структурні підрозділи університету
Відділи університету
Діяльність університету
Факультети
Кафедри
Анкета для випускників
Профком співробітників
Історія університету
Музей
Кодекс корпоративної етики
Телефонний довідник
Післядипломна освіта
Міжнародна діяльність
Наука
ННІ іноземних громадян
Інститут якості освіти
НДІ ЕКМ ХНМУ
Наукова бібліотека
Приймальна комісія
Культура і соціум
Контакти
Телефонний довідник
Admission information
for foreign students
Інтернаціоналізація ХНМУ
Працевлаштування випускників,
які навчаються
за державним замовленням
Атестація щодо вільного володіння державною мовою
Доступ до публічної інформації
 
Нормативна база вищої освіти
Реформа медицини


Відео новини


Посилання
















База кроків

Безпека та довіра

Соціологічне опитування

Скринька довіри

dovira@knmu.kharkov.ua


Онлайн-оплата
для студентів ХНМУ




Увага!


Єдиним офіційним сайтом Харківського національного медичного університету (ХНМУ) є http://knmu.kharkov.ua

 та http://knmu.edu.ua

За інформацію, надану від імені ХНМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе






Information website for foreign students

http://alfamed.com.ua/

http://bobtrade.net/


дистанційне навчання

distance learning



Інструкції

з організації

дистанційного навчання

Distance learning: questions? answers!




Новини

дистанційного навчання




АКАДЕМІЧНА

ДОБРОЧЕСНІСТЬ



Міжнародна
науково-освітня
дослідницька
мережа

USERN






Інтерактивна база


Анкета випускника




ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

СТУДЕНТСЬКИХ

НАУКОВИХ РОБІТ

спеціальність МЕДИЦИНА



Репозитарій ХНМУ


Наукові видання





А С У

Хто на сайті

No valid database connection Table 'jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT guest, usertype, client_id FROM jos_session WHERE client_id = 0

Анонс

ХНМУ оголошує День Відкритих дверей online

Газета «Медичний університет» № 11-12, 2021

Відбудеться звітно-виборча конференція

Зверніть увагу, профком інформує!

До уваги співробітників університету!

До уваги здобувачів освіти першого року навчання







До вашої уваги новий альманах «Початок століття»



Нагально

У ХНМУ працюватиме експертна група з акредитації освітньої програми «Педіатрія»

Наказ ХНМУ про відсторонення від роботи невакцинованих працівників університету на період карантину

Лекція "Вакцинація COVID-19"

Комiсiя для проведення державноi caнітapнo-епiдемiологiчної експертизи в особливо складних випадках






Національний фонд досліджень України оголосив конкурс проєктів

Україна повністю перейшла на електронний лікарняний з 1 жовтня

Про продовження терміну дії карантину до 1.10.2021 р.

Інтерактивний "Путівник першокурсника"

Кафедра гістології, цитології та ембріології Друк

АДРЕСА: 61022, м. Харків, пр. Науки, 4 (Навчально-лабораторний корпус)

Тел. (057) 707-72-78 (завідувач), 707-73-51; 707-73-46.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сайт кафедри: https://histologyknmu.wixsite.com/info

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ

Степаненко Олександр Юрійович – доктор медичних наук, доцент


ШТАТ КАФЕДРИ

Професор кафедри к.мед.н., проф. Мірошніченко О.В.; доценти: к.мед.н. доц. Верещакіна В.В., к.біол.н., доц. Деєва Т.В.; к.мед.н. доц. Єрохіна В.В., к.мед.н., доц. Карамишев В.Д., к.мед.н., доц. Рихлік С.В.; старший викладач к.мед.н. Самосудова Л.В.; асистенти: Абрамчук А.Б., Алексеєва В.В., Горєлова В.М., Губенко І.А., Клочко Н.І., к.мед.н. Мар’єнко Н.І., Новікова К.А., Панасенко В.О., к.мед.н. Пірятинська Н.Є., Покрачинська Ю.В., к.мед.н. Сакал Г.О., Трач О.О.; ст. лаборанти Сніжко Н.Б., Стороженко О.Л., Хачапурідзе В.І.; лаборанти Дроботій Н.Г., Твердохлебова О.В., Малишко Н.В.; аспіранти Калашнікова О.С., Калініченко М.О., Кольцова Л.В, Орлова Т.В.

Відповідальні: за навчально-методичну роботу — к.біол.н., доцент Деєва Т.В.; навчальну роботу – к.мед.н. доцент Єрохіна В.В., наукову роботу – к.мед.н., асистент Мар’єнко Н.І., виховну роботу – асистент Клочко Н.І., міжнародну діяльність – к.мед.н., доцент Верещакіна В.В.


Степаненко Олександр Юрійович

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС


Основні дисципліни, що викладаються на кафедрі:

гістологія, цитологія та ембріологія;

гістологія, цитологія та ембріологія з особливостями дитячого віку.


Студенти медичних факультетів вивчають гістологію, цитологію і ембріологію протягом двох – другого і третього -- семестрів (весняного семестру – на першому курсі й осіннього семестру – на другому); студенти стоматологічного факультету – протягом двох семестрів першого курсу. В кінці вивчення дисципліни студенти складають іспит і отримують оцінку з дисципліни.


Вибіркові дисципліни:

удосконалення знань з анатомії, медичної біології, гістології як підготовка до атестації ЄДКІ (медичний факультет);

дитина: від ембріона до підлітку (педіатричний факультет).


Навчальний процес на кафедрі гістології, цитології та ембріології проводиться із використанням як класичних, фундаментальних, так і інноваційних навчальних методик. Методика викладання предметів «гістологія, цитологія та ембріологія» та «гістологія, цитологія та ембріологія з особливостями дитячого віку» побудована за класичним планом та передбачає поєднання аудиторної та самостійної позааудиторної роботи студентів. Аудиторна робота включає два види навчальної діяльності: лекції та практичні заняття. Лекції передбачають базову теоретичну підготовку студентів, що є основою для засвоєння ними практичних навичок. Класичні лекції також доповнені відеолекціями, презентаціями, та інтерактивними навчальними матеріалами для повторення матеріалу та самостійного опрацювання. Практичні заняття забезпечують теоретико-практичну підготовку студентів та передбачають детальний розбір теоретичного матеріалу в аудиторії, вирішення практично-орієнтованих клінічних задач та вдосконалення практичних навичок, що включають роботу із мікроскопом та засвоєння діагностики гістологічних препаратів. В останні роки у навчальний процес інтегровано інноваційні навчальні методики, у тому числі використання технологій дистанційного навчання, поєднання класичних лекцій із відеолекціями та інтерактивними матеріалами, розміщеними на веб-сайті кафедри, використання інтерактивних онлайн-тестів для підготовки та кращого засвоєння матеріалу, проведення вебінарів та практично-орієнтованих навчально-наукових студентських конференцій, інтеграція елементів науково-дослідної роботи студентів у навчальний процес. Пріоритетною метою навчального процесу на кафедрі гістології, цитології та ембріології є створення теоретичної основи та формування необхідних практичних навичок, необхідних для вивчення клінічних практично-орієнтованих дисциплін, шляхом поступового переходу від засвоєння суто теоретичного матеріалу до формування професійних компетенцій майбутніх лікарів та їх професійного світогляду.


Самостійна робота студентів. Кафедра має багато напрацювань, спрямованих на організацію самостійної роботи студентів. Матеріали для самостійної роботи розміщено на сайті кафедри. Там можна знайти наступні матеріали: підручники, лекційні презентації, атласи гістологічних препаратів, посилання на інші гістологічні сайти, матеріали для підготовки до екзамену, матеріали для підготовки до іспиту КРОК-1.


Радимо скористатися відеолекціями з власного Youtube-каналу кафедри


Відеолекції записані за всіма темами навчальної програми, а також висвітлюють деякі питання, винесені для самостійного вивчення.


Оголошення та актуальні новини також можна знайти на сторінці нашої кафедри у



 ТЕМАТИКА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ


«Розробка методів оцінювання морфофункціонального стану клітин тканин та органів» (2018-2021 рр); «Закономірності будови і індивідуальної анатомічної мінливості структур головного мозку людини» (2015-2017 рр). За період з 2014 року співробітниками кафедри було захищено 1 докторську і 3 кандидатські дисертації; на кафедрі виконуються 6 дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Отримано 3 патенти на винахід і 10 – на корисну модель.


На кафедрі діє науковий студентський гурток.



НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА


На кафедрі гістології, цитології та ембріології постійно створюються та вдосконалюються методичні розробки, навчальні та навчально-наукові матеріали, що охоплюють всі аспекти навчального процесу та дозволяють забезпечити як аудиторну роботу (лекції та практичні заняття) в класичному та дистанційному форматах, так і самостійну роботу студентів.


Колективом кафедри гістології, цитології та ембріології будо створено навчальний посібник «Гістологія, цитологія та ембріологія: атлас (Київ, Медицина – 2017р.)», рекомендований міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів.


Також колектив кафедри взяв учать у створенні національного підручника «Гістологія, цитологія, ембріологія» під редакцією проф. О. Луцика і Ю.Б.Чайковського.


Колективом кафедри створено підручник «Мікроморфологія людини», що використовується для самостійної підготовки студентів.


Створено навчальні посібники «Гістологія, цитологія та ембріологія: атлас для практичних занять (Мар’єнко Н.І., Степаненко О.Ю.)» та «Гістологія, цитологія та ембріологія: альбом для практичних занять (Мар’єнко Н.І., Степаненко О.Ю.)». Ці навчальні посібники містять унікальні авторськи схематизовані малюнки гістологічних препаратів; вони використовуються під час роботи з мікроскопом та для самостійної роботи студентів.


Колективом кафедри створено робочий зошит для студентів медичних та стоматологічного факультетів (українською та англійською мовами), що використовується для самостійної роботи студентів під час підготовки до практичних занять.


Колектив кафедри готує для друку національний англомовний підручник «Histology, Cytology and Embryology» (за угодою з видавницьтвом «Нова книга»), працює над україномовним перекладом підручника «Histology. A text and Atlas. Pawlina, W., Ross, M.H.» (під наук. ред. О.Ю. Степаненка). Крім навчальних друкованих видань, колектив кафедри напрацьовує інтерактивні навчально-методичні матеріали. Так, створено оригінальний онлайн-атлас цифрових мікропрепаратів.


Для навчання та контролю знань на кафедрі із 2016 року використовується тестування на базі Google форм. Розроблено тестові запитання та створено інтерактивні тести (українською, англійською) за усіма темами навчальної програми із предмету «Гістологія, цитологія та ембріологія». Крім цього, створено тести із запитаннями КРОК-1 та гістологічними препаратами.


Для забезпечення оперативного доступу студентів до навчальних матеріалів створено власний веб-сайт кафедри. На веб-сайті студенти можуть знайти усю необхідну інформацію та навчальні матеріали: план занять, підручники, лекційні презентації, бази тестів КРОК, гістологічні препарати, матеріали для підготовки до екзамену та екзаменаційні питання, онлайн-тести для самопідготовки, посилання на віртуальні гістологічні атласи та сайти. Крім цього були розроблені та регулярно оновлюються навчальні онлайн-курси з гістології, цитології та ембріології на платформі Системи дистанційного навчання ХНМУ (Moodle).


Для полегшення дистанційного вивчення студентами предмету було створено власний Youtube канал, де представлені відеолекції за усіма темами навчальної програми.



ІСТОРІЯ КАФЕДРИ


Кафедра гістології, цитології та ембріології Харківського національного медичного університету є першою в Україні. Початком її існування офіційно вважається квітень 1867 р. Засновником кафедри гістології був професор, доктор медицини Никанор Адамович Хржонщевський, який зробив великий внесок у області вивчення морфології нирок.


Протягом різних років кафедру очолювали проф. І.П. Щелков, І.К. Вагнер, К.З. Кучин, М.К. Кульчицький, доктор медицини М.Ф. Кащенко. З 1937 р. до 1974 р. кафедрою завідував видатний гістолог, заслужений діяч науки України, лауреат Державної премії УРСР доктор біологічних наук, професор Борис Володимирович Альошин, який займався вивченням важливих теоретичних проблем сучасної нейроендокринології. З 1976 р. до 1995 р. кафедрою керував доктор медичних наук, професор Євген Якович Панков. З 1996 по 2014 рік кафедру очолював видатний нейроморфолог доктор медичних наук, професор Сергій Юрійович Масловський. З 2014 року по даний час кафедру очолює доктор медичних наук О.Ю. Степаненко.


За період існування кафедри до 2014 року було опубліковано 8 монографій, 2 підручники, захищено 29 докторських і кандидатських дисертацій, вийшло друком 1560 статей. Прізвища Хржонщевського Н.А., Кульчицького М.К., Кащенка М.Ф., Рубашкіна В.Я., Альошина Б.В. широко відомі в науковому світі.



 
 

Газета "Медичний університет"

Видання 2021 року

Видання 2020 року

Видання 2019 року

Видання 2018 року
Видання 2017 року

Видання 2016 року

Видання 2015 року



Найцікавіше

  • 2011 bmw 5 series
  • Hetai 3d porn
  • Meds online
  • Loan brokers
  • Essay writing service
  • Geek dating
  • Betting guide
  • Uk casino no deposit bonus
  • Hotels in orlando florida
  • Low carb weight loss
  • Cat food brands
  • Webcam free
  • Університет сьогодні
  • Вартість навчання за контрактом
  • Телефонний довідник
  • І медичний факультет
  • ІІ медичний факультет

Стиль університету

  • Cимволіка
  • Гімн університету
© 2011 Joomla! | ХНМУ все права защищены

61022, Харків, пр. Науки, 4, meduniver@knmu.kharkov.ua, +38(057)707-73-80, 700-41-32