Субота, 28.01.2023
Головна Університет Кафедри Кафедра внутрішньої медицини №3 та ендокринології
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Joomla!

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Головне меню

Головна
Анонс
Новини
Навчальний процес
Студентське життя
Університет
Місія, візія, цінності ХНМУ
Керівництво
Структурні підрозділи університету
Відділи університету
Діяльність університету
Факультети
Кафедри
Анкета для випускників
Профком співробітників
Історія університету
Музей
Кодекс корпоративної етики
Телефонний довідник
Післядипломна освіта
Міжнародна діяльність
Наука
ННІ іноземних громадян
Інститут якості освіти
НДІ ЕКМ ХНМУ
Наукова бібліотека
Приймальна комісія
Культура і соціум
Контакти
Телефонний довідник
Admission information
for foreign students
Інтернаціоналізація ХНМУ
Працевлаштування випускників,
які навчаються
за державним замовленням
Атестація щодо вільного володіння державною мовою
Доступ до публічної інформації
 
Нормативна база вищої освіти
Реформа медицини


Відео новини


Посилання
















База кроків

Безпека та довіра

Соціологічне опитування

Скринька довіри

dovira@knmu.kharkov.ua


Онлайн-оплата
для студентів ХНМУ




Увага!


Єдиним офіційним сайтом Харківського національного медичного університету (ХНМУ) є http://knmu.kharkov.ua

 та http://knmu.edu.ua

За інформацію, надану від імені ХНМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе






Information website for foreign students

http://alfamed.com.ua/

http://bobtrade.net/


дистанційне навчання

distance learning



Інструкції

з організації

дистанційного навчання

Distance learning: questions? answers!




Новини

дистанційного навчання




АКАДЕМІЧНА

ДОБРОЧЕСНІСТЬ



Міжнародна
науково-освітня
дослідницька
мережа

USERN






Інтерактивна база


Анкета випускника




ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

СТУДЕНТСЬКИХ

НАУКОВИХ РОБІТ

спеціальність МЕДИЦИНА



Репозитарій ХНМУ


Наукові видання





А С У

Хто на сайті

No valid database connection Table 'jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT guest, usertype, client_id FROM jos_session WHERE client_id = 0

Анонс

ХНМУ оголошує День Відкритих дверей online

Газета «Медичний університет» № 11-12, 2021

Відбудеться звітно-виборча конференція

Зверніть увагу, профком інформує!

До уваги співробітників університету!

До уваги здобувачів освіти першого року навчання







До вашої уваги новий альманах «Початок століття»



Нагально

У ХНМУ працюватиме експертна група з акредитації освітньої програми «Педіатрія»

Наказ ХНМУ про відсторонення від роботи невакцинованих працівників університету на період карантину

Лекція "Вакцинація COVID-19"

Комiсiя для проведення державноi caнітapнo-епiдемiологiчної експертизи в особливо складних випадках






Національний фонд досліджень України оголосив конкурс проєктів

Україна повністю перейшла на електронний лікарняний з 1 жовтня

Про продовження терміну дії карантину до 1.10.2021 р.

Інтерактивний "Путівник першокурсника"

Кафедра внутрішньої медицини №3 та ендокринології Друк

АДРЕСА КЛІНІЧНОЇ БАЗИ: 61058, м. Харків, пр. Незалежності, 13.
Тел./факс (057)705-66-59
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

web: http://vnmed3.kharkiv.ua/



ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ

Журавльова Лариса Володимирівна — заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор.


ШТАТ КАФЕДРИ

Відповідальні: за навчальну роботу — к.мед.н., доц. Цівенко Оксана Іванівна; за наукову роботу — к.мед.н., доц. Лахно Ольга Вікторівна; за лікувальну роботу — к.мед.н., доц. Моїсеєнко Тетяна Анатоліївна; за виховну роботу — к.мед.н., доц. Власенко Андрій Володимирович;

професори: к.мед.н. Летік Іван Васильович;

доценти, к.мед.н.: Котовщикова Наталія Миколаївна, Кривоносова Олена Михайлівна, Елхаж Олена Валентинівна, Пасієшвілі Тамара Мерабівна, Федоров Володимир Олександрович, Янкевич Олександр Олександрович, Олійник Марія Олександрівна, Сікало Юлія Костянтинівна, Сокольнікова Неля Володимирівна, Філоненко Марина В’ячеславівна;

асистенти, к.мед.н.: Кулікова Марія Валеріївна,  Пивоваров Олександр Васильович, Рогачова Тетяна Андріївна, Шеховцова Юлія Олександрівна, Тимошенко Галина Юріївна;

аспіранти: Келєберда Ольга Сергіївна, Черпіта Валентина Олександрівна, Стоянова Юлія Дмитрівна, Маркевич Микита Андрійович, Ечина Світлана Михайлівна;

ст.лаб.: Салієнко Тетяна Яківна.


Журавльова Лариса Володимирівна


НАВЧАЛЬНА РОБОТА


Навчально-педагогічна робота проводиться на базі 4-х відділень КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня» й полягає в підготовці студентів 4-го курсу медичних факультетів, лікарів-інтернів, бакалаврів за спеціальністю «Лабораторна діагностика»; у тематичному та передатестаційному циклі вдосконаленні лікарів за циклом «Ревматологія». Навчання проводиться за кредитно-модульною системою. На кафедрі створено 120 методичних рекомендацій, більше 200 ситуаційних задач для комп’ютерного навчання з внутрішньої медицини. Крім того, перероблено та доповнено низку навчальних програм.


З 2009 р. проводиться підготовка студентів-бакалаврів за спеціальністю «Лабораторна діагностика» 3-х років навчання. З 2008 р. на кафедрі підвищують кваліфікацію (тематичне удосконалення) лікарі-терапевти, сімейні лікарі та лікарі-ревматологи за темою «Актуальні питання ревматології», з 2013 року передатестаційні цикли з ревматології. Проводиться комп’ютерна атестація слухачів курсів із ревматології. В плані – підготовка курсів тематичного вдосконалення з лікувального харчування.



НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ І ОСНОВНІ ЗДОБУТКИ


Протягом останніх десяти років провідною проблематикою є дослідження патогенетичних механізмів захворювань внутрішніх органів із метою оптимізації лікування хворих. Основна тематика наукових досліджень: «Патогенетичні механізми хронічних запальних захворювань кишківника», «Гепаторенальна дисфункція у хворих на цукровий діабет 2-го типу», «Клініко-патогенетичне обґрунтування методів лікування хронічних холециститів», «Роль гепаторенальної дисфункції у формуванні атеросклерозу у хворих на цукровий діабет 2-го типу та методи її корекції», «Особливості гемодинаміки та ремодуляції міокарду у хворих на цукровий діабет 2-го типу та методи їх корекції», «Патогенетичні аспекти атерогенезу у хворих на цукровий діабет та методи його корекції», «Механізми формування метаболічних і кардіоваскулярних порушень у хворих на цукровий діабет у поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки та методи їх корекції».


За останні роки на кафедрі було захищено 2 докторські дисертації та 30 кандидатських дисертацій; одержано 45 патентів України на винахід, корисну модель і авторські свідоцтва, 450 актів впровадження, отримано 20 грантів на участь у міжнародних наукових заходах. Проводиться підготовка здобувачів вищої освіти ступеня кандидата наук, доктора філософії та доктора медичних наук.




НАУКОВА СПІВПРАЦЯ

Кафедра співпрацює з Державною установою "Інститут проблем ендокринної патологі їім. В.Я. Данилевського НАМН України", Державною установою "Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України", Державною установою «Інститут гастроентерології НАМН України», Українським науково-дослідним інститутом харчування, Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна, Харківським спеціалізованим медико-генетичним центром, Харківською міською поліклінікою №26, кафедрою внутрішніх хвороб № 3 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця,кафедрою кардіології та функціональної діагностики ХМАПО,Ташкентським інститутом удосконалення лікарів (Узбекистан), Бухарским медичним інститутом (Узбекистан), лабораторіями «Б.А.Т.» та «СІНЕВО».




ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА


Лікувальна робота здійснюється на базі КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня». Колектив кафедри надає висококваліфіковану медичну допомогу хворим у відділеннях ОКЛ. Кожний викладач є куратором сільського району області. Усі викладачі кафедри мають декілька чергувань на місяць по санавіації. Силами кафедри підготовлені та проведені засідання виїзних медичних рад у районах області, проф. Журавльова Л.В. та доценти кафедри регулярно виступають на «Днях фахівця» (ендокринолога, кардіолога, гастроентеролога, ревматолога).


Колектив кафедри забезпечує роботу медичних кадрів та підвищення їх професійної кваліфікації шляхом проведення спільних клінічних, науково-практичних конференцій, семінарів, консиліумів із застосуванням сучасних досягнень медичної науки та практики охорони здоров’я, надає організаційно-методичну допомогу в плануванні та впровадженні в практику нових методів лікування й діагностики захворювань, бере участь у проведенні аналізу їх ефективності. За результатами досліджень створюються клінічні рекомендації та оптимальні стандарти (клінічні протоколи) із надання медичної допомоги населенню.



ІСТОРІЯ КАФЕДРИ


Кафедра факультетської терапії Харківського національного медичного університету була заснована в 1877 році. Її завідувачем став професор Лашкевич Валер'ян Григорович. За його проектом і за безпосередньою участю на базі Харківської обласної клінічної лікарні протягом 1895 – 1896 рр. було зведено будову факультетської терапевтичної клініки. Наукова діяльність професора В.Г. Лашкевича (1869–1888) стосувалася двох головних проблем: ураження внутрішніх органів при сифілісі й різних захворюваннях нервової системи. Його перу належать 26 робіт.


З 1888 р. по 1903 р. кафедру очолював професор Оболенський Іван Миколайович, під керівництвом якого досліджувалися захворювання органів травлення, обміну речовин та інфекційні хвороби.


З 1903 р. по 1914 р. кафедрою факультетської терапії завідував професор Опенховський Федір Мечіславович, який читав лекції та керував практичними курсами перкусії та аускультації. Предметом його наукових досліджень була фізіологія нервів, фармакологія й експериментальна патологія.


З 1914 р. по 1918 р. на посаді завідувача кафедри були Е.А. Жебровський та А.Ф. Каковський.


Протягом 1918–1921 рр. кафедру факультетської терапії очолював професор Шатілов Петро Іванович. У цей період основна увага була зосереджена на вивченні туберкульозу, пневмоній, анатомічних та функціональних особливостей серцево-судинної системи, вивченні шумів серця й судин, фізичної реєстрації пульсової хвилі та її змін при різних захворюваннях серця й судин, а також епідеміології та імунології сипного тифу.


З 1924 р. по 1940 р. кафедрою керував І.І. Файншмідт. Наукова тематика кафедри цього часу включала в себе вивчення захворювань органів дихання, у тому числі легеневого туберкульозу, ранньої діагностики й раціональної терапії недостатності кровообігу, цукрового діабету. Було розроблено методику визначення та розрахунку основного обміну. В 1925 р. на кафедрі факультетської терапії засновано студентський науковий гурток.


Протягом 1941–1946 рр. кафедру очолював професор Черніков Євген Абрамович. У цей період колектив вивчав питання етіопатогенезу та лікування "септичної ангіни", раневого сепсису, клініки та лікування вогнепальних ушкоджень органів грудної клітини. У колі наукових інтересів професора Є.А. Чернікова були також питання патології серця, ревматизму, порушень обміну речовин, а також фізіотерапевтичних методів лікування (бальнеотерапія).


З 1946 р. по 1966 р. кафедрою завідував професор Штейнберг Соломон Якович, під керівництвом якого вивчалося клінічне значення асиметрії артеріального тиску, рання діагностика та теорії атеросклерозу, гіпертонічної хвороби та коронарної недостатності, клінічне значення стану мікроелементного обміну. Професор С.Я. Штейнберг запропонував метод клінічної плетизмографії.


З 1966 р. по 1982 р. кафедру очолював заслужений діяч вищої школи України професор Почепцов Валентин Георгійович. За цей час тут проводилися дослідження в області кардіології, гастроентерології та алергології, було розроблено нові ефективні методи лікування захворювань внутрішніх органів. Під керівництвом професора В.Г. Почепцова на кафедрі було захищено 2 докторські дисертації та 26 кандидатських дисертацій.


З 1982 р. по 2009 р. кафедрою завідував заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Хворостінка Володимир Миколайович, під керівництвом якого колектив проводив роботу, спрямовану на подальшу оптимізацію навчального процесу, удосконалення наукових розробок, використання нових методів діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів. Головними науковими проблемами були дослідження перебігу хронічних захворювань печінки, хронічних холециститів, хронічних захворювань кишківника, удосконалення їх ранньої діагностики та патогенетичного лікування. Вивчались етіологічні та патогенетичні чинники й особливості перебігу хронічних захворювань органів травлення у взаємозв'язку з імунними показниками та системою адаптаційних гормонів. Професор В.Н. Хворостінка є автором 560 наукових робіт, серед яких - 30 підручників, навчальних посібників і монографій; 33 авторські свідоцтва і патенти, 48 методичних рекомендацій і вказівок.


З 2009 р. кафедрою завідує д.мед.н., професор Журавльова Лариса Володимирівна.


У 2018 р. кафедру перейменовано на кафедру внутрішньої медицини №3 та ендокринології.


 

Газета "Медичний університет"

Видання 2021 року

Видання 2020 року

Видання 2019 року

Видання 2018 року
Видання 2017 року

Видання 2016 року

Видання 2015 року



Найцікавіше

  • 2011 bmw 5 series
  • Hetai 3d porn
  • Meds online
  • Loan brokers
  • Essay writing service
  • Geek dating
  • Betting guide
  • Uk casino no deposit bonus
  • Hotels in orlando florida
  • Low carb weight loss
  • Cat food brands
  • Webcam free
  • Університет сьогодні
  • Вартість навчання за контрактом
  • Телефонний довідник
  • І медичний факультет
  • ІІ медичний факультет

Стиль університету

  • Cимволіка
  • Гімн університету
© 2011 Joomla! | ХНМУ все права защищены

61022, Харків, пр. Науки, 4, meduniver@knmu.kharkov.ua, +38(057)707-73-80, 700-41-32